Bayern München-supporterne brummet da klubben ikke klarte å fylle skoene til Robert Lewandowski, som presset på for exit til Barcelona i 2022. Etter en svak sesong uten Lew på topp hos Bayern, lovet klubbens styreleder de skulle hente en spiss som skulle gjøre jobben. Harry Kane entret scenen i Bundelsiga sommeren 2023, allerede fra første kamp var savnet etter Lewandowski borte.
Alan Shearer så tørt sa det da Kane forsvant til bundesliga i 2023: «Hvis han avslutter karrieren i Premier League, vil han likevel ta rekorden min. Så god er Kane». Akkurat nå er Kane fullt opptatt med å flytte rekorder i Bundesliga. I helgen kom neste.
LES: Bayer Leverkusen trengte en uke på å finne Ten Hag-erstatter
Bayern München kjørte over Hoffenheim med 1-4 seier, der Kane sto for hattrick. Det spesielle var at engelskmannen satte to straffer for Bayern, til totalt 17 straffer for sin tyske klubb. Det spesielle er selvfølgelig at Kane ikke bommer fra straffemerket.
17 straffescoringer på rad gjør Kane til første spilleren i Bundesligas historie som har denne rekken uten straffebom.
Outstanding!
Les på Sporten: Manchester City krever mye mer for Erling Haaland enn det FC Barcelona regner med