Da unge Benjamin Sesko i 2023 hadde vist fram potensialet i RB Salzburg-drakta med 29 scoringer på 79 kamper, sto storklubbene i kø for å signere neste store spiss. Den slovenske landslagsspilleren valgte videre utdanning i RB-systemet og tok overgangen til storebror Leipzig. Dette har gitt 22-åringen den rette utviklingen med tilgang på godt med spilletid, nå er spissen klar for verdens tøffeste liga.
Arsenal starter ikke sesongen uten en nr. 9 i verdensklasse, eller med potensiale til verdensklasse. Londonklubben forsøkte seg på Ollie Watkins i januar, men Aston Villa-ledelsen lo av budet og låste døra. Nå jobber Gunners med flere løp, der det ifølge ulike engelske medier står mellom to. Onsdag melder tysk media Arsenal har inngått avtale med den ene.
LES: De 5 overgangene Bayern München ønsker å fullføre denne sommeren
Denne ene er Benjamin Sesko, et langsiktig mål for Arsenal. RB Leipzig har tidligere signalisert klubben krever 80-100 millioner euro for den akrobatiske spissen. Dette har tydeligvis ikke skremt Arsenal-ledelsen, for ifølge Sport Bild har Premier League-klubben nå blitt enig med Sesko om de personlige betingelsene for overgang til Emirates.
Les på Sporten: Bayern München har ikke sluppet interessen for Liverpool stjerne
Et bud til RB Leipzig forventes å komme i løpet av de neste dagene, men når Arsenal først tatt sitt valg av ny spiss (valgt Sesko foran Gyökeres), er klubben villig til å betale det som må til for å hente 22-åringen med 21 scoringer på 45 kamper denne sesongen.
Les på F7: Conte går for sin 4. undervurderte spiller fra Manchester
Se dette innlegget på Instagram