Xabi Alonso ledet Bayer Leverkusen til topps i Bundesliga. Spanjolen gjorde jobben til de neste trenerne så mye, mye tøffere. Nå lå forventningslista ikke lenger på å true Bayern München på topp, nå skulle trofeet igjen hentes tilbake til Leverkusen. Erik ten Hag og Kasper Hjulmand er i første sesong etter Alonso allerede veid for lett og sparket. Arsenal akter nå å utnytte «uroen» hos bundesligaklubben.
Det var mange Liverpool-supportere som ikke likte at Jarell Quansah måtte søke seg bort fra klubben forrige sommer. Den unge midtstopperen trengte fast spilletid og mulighet for videre utvikling på kamparenaen, Arne Slot kunne ikke tilby dette. Nå er Slot historie på Anfield, 23-åringen har imponert Bayer Leverkusen i sin debutsesong for klubben. Nå skal Quansah hentes tilbake til Premier League League, men Liverpool-supporterne kommer ikke til å like det.
LES: Kun kort tid før Harry Kane igjen tar fram signaturpennen med et stort smil
Quansah ble hentet til bundesligaklubben for opp mot 35 millioner pund, en investering Leverkusen-ledelsen er svært fornøyd med og har ingen grunn til å selge den engelske landslagsspilleren, men dette kan endre seg.
Les på Sporten: Liverpool går hele veien for Bradley Barcola-signering
For ifølge Sky Sports har regjerende Premier League-mester Arsenal startet samtaler med den tyske klubben om Quansah. Mikel Arteta ønsker å styrke sine defensive alternativer, og ser på Quansah som et godt tilskudd til troppen, delvis på grunn av hans allsidighet, ettersom han kan spille både som midtstopper og høyreback, meldes det.
Quansah har nylig returnert til Leverkusen etter en lengre ferie i tillegg til sitt første VM, hvor han spilte tre kamper for England. Nå kaller Liverpool-rival Arsenal på tjenestene hans.
Les på Radiosporten: Manchester United bruker det beste ved Solskjær-fotballen
